آریاک پرواز با ارائه پیشنهادهای ویژه ارزان قیمت، تخفیف خرید تور و بلیط لحظه آخری و رزرو آنلاین آفرهای تور لحظه آخری تورهای پربازدید نوروز و لحظه آخری تور آنتالیا ، تور مالزی ، تور استانبول،تور دبی, تور کیش , تور مشهد هتل کرملین| هتل آستریا کرملین

شهر تابانان در یک نگاه

شهر تابانان در یک نگاه

شهر تابانان در یک نگاه

تابانان (Tabanan) یکی از شهرهای استان بالی در کشور اندونزی، واقع در قاره آسیا است. این شهر در نواحی مرکزی و غربی استان و در فاصله ۲۲ کیلومتری از دنپاسار، مرکز بالی قرار دارد.

جمعیت تابانان بیش از ۴۲۱ هزار نفر و مساحت آن حدود ۸۳۹ کیلومترمربع است. بیشتر ساکنان بالی را هندوان و بعد از آن، مسلمانان تشکیل می‌دهند. زبان مردم تابانان، اندونزیایی است و زبان‌های بالی، چینی و انگلیسی نیز در میان برخی ساکنان رایج است.

مناطق ساحلی تابانان که پیش از این به دلیل مشکلات زیرساختی کمتر مورد استقبال گردشگران قرار می‌گرفت، در سال‌های اخیر پیشرفت کرده و تعدادی هتل و اقامتگاه خوب در آن ساخته شده است. البته شهرت تابانان در میان توریست‌ها بیش از همه، به‌خاطر مزارع پلکانی برنج، تپه‌های سبز و به‌خصوص قله باتوکارو است و همچنین روستای جاتیلویی که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.

تابانان تحت حکومت مرکزی اندونزی اداره می‌شود. حکومت مرکزی از نوع جمهوری دموکراتیک با نظام چند حزبی است که رئیس جمهور در راس حکومت و دولت قرار می‌گیرد. همچنین از سه قوه جداگانه تشکیل می‌شود؛ قوه مجریه در اختیار دولت، قوه مقننه مشترکا در اختیار دولت و مجلس و قوه قضاییه سازمانی مجزا از دو قوه دیگر است.

آب و هوای تابانان استوایی به‌شمار می‌رود. میزان بارش باران در طول سال زیاد است و حتی در فصل خشک و بی‌باران نیز، بارندگی صورت می‌گیرد. دمای متوسط هوا در طول سال از ۲۴٫۹ تا ۲۶٫۵ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میانگین بارش سالانه ۲۱۷۸ میلی‌متر گزارش شده است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به تابانان، فرودگاه بین‌المللی انگوراه رای است که در فاصله ۳۴ کیلومتری قرار دارد و در آن پروازهایی از/ به هنگ‌کنگ، شانگهای، کوالالامپور، سیدنی، دوحه و برخی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. پرواز تهران نیز به‌صورت فصلی در این فرودگاه صورت می‌گیرد. همچنین جاده‌ ساحلی و اصلی که دنپاسار را به غرب بالی متصل می‌کند، از این شهر می‌گذرد و دسترسی را به مناطق توریستی مهم در جنوب بالی ممکن می‌کند. برای جابجایی‌های درون‌منطقه‌ای تاکسی، ماشین‌های اجاره‌ای و بمو‌ها مناسب هستند.

صنایع‌دستی بومی، کنده‌کاری‌های چوبی، انواع باتیک و زیورآلات از سوغاتی‌های تابانان به‌شمار می‌رود. شما برای خرید می‌توانید به «مال کامپوئنگ لوت» (Mall Kampoeng Lot) سر بزنید.

از محبوب‌ترین دیدنی‌های تابانان می‌توان به «معبد تاناه لوت» (Tanah Lot Temple)، «دریاچه براتان» (Lake Beratan)، «معبد لوهور باتوکارو» (Luhur Batukaru Temple)، «معبد اولون دانو براتان» (Ulun Danu Bratan Temple) و «باغ گیاه‌شناسی بالی» (Bali Botanic Garden) اشاره کرد.

دیگر دیدنی‌های تابانان شامل «پارک پروانه‌های بالی» (Bali Butterfly Park)، «ساحل بالین» (Balian Beach)، «معبد ویهارا دارما گیری» (Vihara Dharma Giri) و «چشمه آبگرم انگسری» (Angseri Hot Spring) می‌شود. همچنین موتورسواری یکی از فعالیت‌های مهیج و مورد علاقه گردشگران در تابانان است.