آریاک پرواز با ارائه پیشنهادهای ویژه ارزان قیمت، تخفیف خرید تور و بلیط لحظه آخری و رزرو آنلاین آفرهای تور لحظه آخری تورهای پربازدید نوروز و لحظه آخری تور آنتالیا ، تور مالزی ، تور استانبول،تور دبی, تور کیش , تور مشهد هتل کرملین| هتل آستریا کرملین

شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری دنیا

شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری دنیا

شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری دنیا

آب های بیولومینسانسی در تاسمانی

اگر تابحال یک کرم شب تاب را دیده باشید ، حتما شاهد بیولومینسانس ، تابشی که توسط موجودات زنده منتشر می شود، بوده اید. اگرچه اغلب موجودات بیولومینسانس موجودات دریایی هستند، و وقتی که زیر آب توسط این موجودات روشن میشود ، به نظر میرسد که تمام دریا با نوری جادویی میدرخشد . از این نوع آب ها در سراسر جهان وجود دارند، اما رودخانه ی درونت در تاسمانی در بهار طوری دیگر است :امواج بیلومینسانسی ، درست زیر آرورا شفق جنوبی ، یک پدیده الکتریکی طبیعی است که شفق های رنگارنگ را تشکیل می دهد.

اکالیپتوس های رنگین کمانی که در مائو ، هاوایی

 تصویر رنگ شده جنگل در جاده ی هانا ، مائو ، با درختان اکالیپتوس و تنه ی درختان رنگارنگ پوشیده شده است که فقط در فیلم های تخیلی میتوان دید. درحقیقت وجود این رنگ ها به جهات پوست خرد شده درختان و برای نشان دادن رنگ زیرین جدید، که از سبز به آبی ، بنفش، نارنجی، زرد، و خرمایی رنگ عوض میکنند. درختان اکالیپتوس رنگین کمانی ، را میتواند در امتداد قله ی کوائویی نیز یافت کرد، که فقط یکی از جذابیت های جادویی هاوایی است.

 

 رشته کوه های رنگین کمانی آندس در پرو

کوه های وینیکانسا، کوه هفت رنگ ، در پرو که پنج سال پیش کشف شد و در حال حاضر مقصد گردشگری پرطرفداری برای بازدیدکنندگان است.، هرچند سفر کردن به آن جا ترسناک است.اما اگر بتوانید از پیاده روی های زیاد و ارتفاعات اذیت کننده ی آن زنده بیرون بیایید،با شگفتی منحصر به فرد طبیعت مواجه خواهید شد . خطوط ضخیم رنگین کمانی که در کوهستان نقاشی شده اند به جهت وجود مواد معدنی انباشته شده ی مربوط به میلیون ها سال پیش میباشد.

 

غارهای یخی مندن هال ، آلاسکا

برای کشف و دسترسی به غارهای شگفت انگیز آلاسکا به مکانی کاملا تخیلی و رویایی می رسید. اما برای رفتن به آنجا خودتان را سخت آماده کنید. سفر به این سرزمین شبه رویا برای ضعف کردن تان نیست ، باید یک قایق را آماده کرده و آن را درآب بلغزانید و حرکت کنید. این مبارزه ارزش پاداش را دارد، به خصوص به خاطر این که دیدن این منظره شاید کوتاه باشد.گزارش شده که یخجال های طبیعی به سبب گرم شدن کره زمین در حال ذوب شدن هستند.

 

Grand Prismatic در پارک ملی یلو استون ، وایومینگ

یلواستون میزبان تمام شگفتی های طبیعت است، اما شاید پرطراوت ترین و زیبا ترین منطقه برای عکس گرفتن استخر معروف آنجا است. درست مثل اسمش ، این زمین هم اندازه زمین فوتبال ، که در ایالات متحده بزرگترین است ، با حلقه رنگ های زرد، سبز و نارنجی ردیف شده است. در مرکز آن آب باریکه آبی روشن، که در شکاف های زمین خشک در 170 درجه ی فارنهایت انشعاب دارد.

 

مین هایی هفت رنگ در چامارل ، موریتیوس

 فعالیت های آتشفشانی در جزیره موریتییوس ، از سواحل افریقایی ، موجب ایجاد انواعی از تپه های شگفت انگیز شده است. این مستعمره سابق فرانسه به نام " زمین هفت رنگ" است و یک مقصد گردشگری محبوب برای بازدیدکنندگان است و دلیل آن نه تنها برای جذابیت های زیبایی شناختی ، بلکه به دلیل عدم فرسایش آنها.

 

در ویستا هرموسا ، کلومبیا Caño Cristales رودخانه ی پنج رنگ

 زیباترین رودخانه ی جهان است که دارای آب ها Caño Cristales پنج رنگ هستند ؛ اما فقط در قسمت هایی از سال . در طول فصول مرطوب و خشک کشور ، تلفیق رخداد های طبیعی باعث ایجاد آب های رنگی می شوند. گونه های گیاهی در کف رودخانه موجب ساخته شدن رنگ قرمز روشن ( در این زمان سال وقتی آب کم عمق می شود، قابل مشاهده تر است.

نمایش شفق های افسانه ای در بسیاری از نقاط ، ازجمله؛ آلاسکا ، ایسلند، کانادا و گرینلند قابل مشاهده است. اما قطعا بهترین مکان برای مشاهده ی این پدیده ی طبیعی شمال نروژ، به ویژه در نزدیکی شهر ترومسو است. بین ماه های سپتامبر و مارس، زمانی که تاریک است به آسمان نگاه کنید میتوانید چرخش های سبز، صورتی و بنفش را تماشا کنید که واکنشی ناشی از بارهای الکتریکی با ذرات گازی موجود در جو زمین است.

 

دالول ، اتیوپی

شاید برای دیدن این شگفتی طبیعت مردد باشید،چراکه این جا داغترین نقطه ی روی زمین است و از نمک ، سنگ های آتشفشانی،و اسید سولفوریم پر شده است دمای این مکان حدود 94 درجه ی فارنهایت است اگر چه می تواند تا 116 در جه هم برسد. رسوبات نمک، باقیمانده های آتشفشانی ، چشمه های داغ ، ته نشین های معدنی موجب چشم انداز زرد و سبز رنگ عجیب آن شده اند.