آریاک پرواز با ارائه پیشنهادهای ویژه ارزان قیمت، تخفیف خرید تور و بلیط لحظه آخری و رزرو آنلاین آفرهای تور لحظه آخری تورهای پربازدید نوروز و لحظه آخری تور آنتالیا ، تور مالزی ، تور استانبول،تور دبی, تور کیش , تور مشهد هتل کرملین| هتل آستریا کرملین

محدود شدن تعداد گردشگران در پارک کومودو اندونزی

محدود شدن تعداد گردشگران در پارک کومودو اندونزی

محدود شدن تعداد گردشگران در پارک کومودو اندونزی

با وجودی که پارک ملی کومودو در مقایسه با سایر نقاط گردشگری اندونزی، بازدیدکننده کمتری دارد، اما به خاطر مارمولک‌های

عظیم‌الجثه‌اش در همه جای دنیا شناخته‌ شده است. مقامات اندونزی برای حفاظت از حیوانات این پارک ملی قصد دارند تعداد بازدیدکنندگان را در طول سال کاهش دهند.

طبق گزارش جاکارتا پست، این پارک که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است، اخیرا در اثر یک ته سیگار روشن، ۱۰ هکتار از زمین‌هایش در آتش‌سوزی سوخت. با توجه به افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی، دولت اندونزی بیش از پیش نگران مشکلات زیست‌محیطی و تاثیر بازدیدکنندگان بر اژدهای کومودوی معروف (مارمولک غول‌پیکری که تا ۳ متر هم رشد می‌کند) هستند.

در حال حاضر، بیش از ۱۰ هزار نفر در طول ماه از این پارک دیدن می‌کنند و دولت مایل به کاهش این تعداد به ۵ هزار نفر است. دولت می‌خواهد با بررسی اوضاع، مقرراتی را وضع کند و انتظار دارد با اجرایی شدن آن، مسافران پیش از سفر به این مکان، به صورت اینترنتی ثبت‌نام کنند.

 

 

مسافران با سفر به این پارک متوجه می‌شوند که تنها جاذبه‌ آن، کومودوهای کنار ساحل نیستند و سواحل فوق‌العاده، مسیرهای کوه‌پیمایی، زندگی دریایی و... نیز اوقات خوشی را برای هر گردشگری رقم خواهد زد.