تور آنتالیا | تور استانبول | تور صربستان | تور گرجستان | تور کیش | تور مشهد | تور تابستان 97 | تور آنتالیا 97 | رزرو بلیط | تور آنتالیا تابستان 97 | بلیط آنتالیا | بیمه مسافرتی | تور مسافرتی

چه زمانی به بالی سفر کنیم؟

چه زمانی به بالی سفر کنیم؟

چه زمانی به بالی سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به بالی چه زمانی می باشد؟ این سوال ذهن بسیاری از علاقمندان تور بالی را مشغول کرده است و برای جاذبه های  گردشگری بالی و دیدن این بهشت شرق آسیا بسیاری از آنان می خواهند برنامه ریزی دقیق و مناسبی داشته باشند تا بهترین استفاده را از انکانات و تفریحات تور بالی و مکان های دیدنی آن ببرند.

فراموش نکنید که بالی یکی از هزاران جزیره کشور اندونزی است که شمالی ترین بخش آن در 890 کیلومتری خط استوا واقع شده است و به همین دلیل دارای آب و هوای مرطوبه ، گرم و آفتابی است . این مسئله در اواخر بهار و در طول تابستان ها کاملا محسوس است چون هوا گرم است و ریزش باران کمتر می شود . از این لحاظ به راحتی در این ایام می توانید به شنا و ورزش های آبی مشغول شوید، به گردش و پیاده روی در شهرها و سواحل آن بپردازید و از خرید در بازارها و یا دیدار از آثار تاریخی بالی و طبیعت بکر و زیبای این جزیره لذت ببرید.

معمولا طول ساعت های روز در این جزیره ، 12 ساعت است و طلوع آفتاب اغلب در حدود ساعت 06:20 دقیقه صبح اتفاق می افتد. از طرف دیگر معمولا غروب خورشید را در حدود ساعت 06:30 بعد از ظهر می توانید مشاهده کنید که غروب بالی یکی از زیباترین مناظر غروب آفتاب است که توریست های تور بالی می توانند از آن لذت ببرند . به  خصوص اگر در آن موقع در ساحل دریا باشند.

از آنجایی که بالی دارای سرزمین های ساحلی پست ، نیمه مرتفع و یا مرتفع کوهستانی است میزان دمای هوا در هر یک از این نواحی نیز کمی با یکدیگر متفاوت می باشد . به طور میانگین دمای هوا در نواحی غیر کوهستانی این سرزمین بین 27 تا 32 درجه سانتی گراد است اما در کوهستان ها این میزان بین 21 تا 27 درجه سانتی گراد می باشد. در کل کوهستان های بالی به ویژه هنگام شب – هوایی خنک تر از سایر نواحی آن دارند . از طرف دیگر ، از آنجایی که معمولا رطوبت هوا نیز در حدود 75 درصد است ، بنابراین سواحل بالی به خصوص در طول تابستان کاملا هوایی گرم و استوایی دارند.

در کل آب و هوای بالی را از لحاظ شدت باران می توان به دو بخش تفکیک کرد: ماه های خشک بالی که بین ماه های MAY تا SEPTEMBER میلادی است یعنی از اوایل اردیبهشت تا اوایل مهر و ماه های مرطوب و پر باران که از ماه OCTOBER آغاز می شود و تا APRIL یعنی از مهر تا اوایل اردیبهشت ادامه می یابد . البته حتی در ماه هایی که باران بیشتری در این جزیره می بارد ، باز هم می توانید از آفتاب و هوایی استوایی پاک این جزیره و امکانات آن لذت ببرید .  بد نیست بدانید که برای مثال بسیاری از توریست های غذبی در ایام تعطیلات کریسمس از بالی دیدن میکنند و هم چنان حتی در این دوره هم می توان از شنا و ورزش های آبی لذت و بهره برد.

در این میان معمولا گفته می شود که بهترین ماه های سفر به بالی ، ماه های MAY ، JUNE و JULY هستند که بیش ترین استفاده را می توانید از آفتاب و هوای گرم لذت برید. در فصول خشک بالی یعنی از اردیبهشت تا مهر ماه به خصوص در بخش غربی بالی ، بهترین  زمان برای موج سواری ، غواصی در بالی ورزش های آبی در سفر به بالی است.

البته برای این که تحمین بزنیم که بهترین زمان سفر به بالی برای شما چه زمانی است ، مسئله دیگر ارزان و گران بودن تور هم هست. به این صورت که در فصل تابستان و ایام کریسمس به اصطلاح HIGH SEASON است و تور بالی گران تر است . اما در بقیه ایام سال که توریست های بالی کمتر می شوند و راحت تر می توان به رزرو تور بالی اقدام کرد که به آن LOW SEASON گفته می شود و اغلب قیمت تور بالی پایین تر است. به همین دلیل برخی از خانواده ها و توریست ها برای اینکه هزینه های سفر به بالی برای آنها کمتر و ارزان تر شود ، در ماه هایی مانند APRIL و MAY (حدود نیمه اول بهار ) و یا ماه های SEPTEMBER و OCTOBER  (اواخر شهریور و مهر ) اقدام به رزرو تور بالی می کنند . در این ایام هوا چندان سرد نیست و هنوز نسبتا گرم است ولی قیمت هتل ها و پروازها و در نتیجه هزینه کل سفر کم کم کاهش می یابد (بین 30تا 50 درصد ) و از این لحاظ به صرفه تر است.